16UL1015STRBLU500.pdf
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG | 16 AWG |
| ConductorStrand | 26/30 | 26/30 | 26/30 | 26/30 | 26/30 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.124 (3.15mm) | 0.124 (3.15mm) | 0.124 (3.15mm) | 0.124 (3.15mm) | 0.124 (3.15mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) | 0.030 (0.76mm) |
| Length | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) | 500.0' (152.4m) |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| OperatingTemperature | 105°C | 105°C | 105°C | 105°C | 105°C |