Remington Industries 16STRBROGXL500
Número de parte
16STRBROGXL500
Fabricante
Remington Industries
Categoría:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.16STRBROGXL500.pdf
Descripción
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 500'
Product details
1. How to order 16STRBROGXL500 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 16STRBROGXL500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 16STRBROGXL500?
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series GXL GXL GXL GXL GXL
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm)
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 60V 60V 60V 60V 60V
OperatingTemperature 125°C 125°C 125°C 125°C 125°C