1596B102.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1596B102.
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 1596 | 1596 | 1596 | 1596 | 1596 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ContainerType | Box, Potting | Box, Potting | Box, Potting | Box, Potting | Box, Potting |
| Size/Dimension | 1.180 L x 0.790 W (29.97mm x 20.07mm) | 1.180 L x 0.790 W (29.97mm x 20.07mm) | 1.180 L x 0.790 W (29.97mm x 20.07mm) | 1.180 L x 0.790 W (29.97mm x 20.07mm) | 1.180 L x 0.790 W (29.97mm x 20.07mm) |
| Height | 0.590 (14.99mm) | 0.590 (14.99mm) | 0.590 (14.99mm) | 0.590 (14.99mm) | 0.590 (14.99mm) |
| Area(LxW) | 0.93in² (6.0cm²) | 0.93in² (6.0cm²) | 0.93in² (6.0cm²) | 0.93in² (6.0cm²) | 0.93in² (6.0cm²) |
| Design | Open End(s) | Open End(s) | Open End(s) | Open End(s) | Open End(s) |
| Material | Plastic, ABS | Plastic, ABS | Plastic, ABS | Plastic, ABS | Plastic, ABS |
| Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Thickness | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) |