Remington Industries 14STRBROGXL250
Número de parte
14STRBROGXL250
Fabricante
Remington Industries
Categoría:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.14STRBROGXL250.pdf
Descripción
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 250'
Product details
1. How to order 14STRBROGXL250 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 14STRBROGXL250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 14STRBROGXL250?
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series GXL GXL GXL GXL GXL
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.114 (2.89mm) 0.114 (2.89mm) 0.114 (2.89mm) 0.114 (2.89mm) 0.114 (2.89mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm) 0.019 (0.48mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage 60V 60V 60V 60V 60V
OperatingTemperature 125°C 125°C 125°C 125°C 125°C