14GPTSTRBLA250.pdf
| Imagen |
| Packaging | Spool | Spool | Spool | Spool | Spool |
| Series | GPT | GPT | GPT | GPT | GPT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CableType | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up | Hook-Up |
| WireGauge | 14 AWG | 14 AWG | 14 AWG | 14 AWG | 14 AWG |
| ConductorStrand | 19/27 | 19/27 | 19/27 | 19/27 | 19/27 |
| ConductorMaterial | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare | Copper, Bare |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.117 (2.97mm) | 0.117 (2.97mm) | 0.117 (2.97mm) | 0.117 (2.97mm) | 0.117 (2.97mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | - | - | - | - | - |
| Length | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) | 250.0' (76.2m) |
| Voltage | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |