Littelfuse Inc. 046601.5NR
Número de parte
046601.5NR
Fabricante
Littelfuse Inc.
Categoría:
Sicherungen
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.046601.5NR.pdf
Descripción
FUSE BRD MNT 1.5A 63VAC/VDC 1206
Product details
1. How to order 046601.5NR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 046601.5NR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 046601.5NR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 046601.5NR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 046601.5NR pin diagram, 046601.5NR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Series SlimLine™ 466 SlimLine™ 466 SlimLine™ 466 SlimLine™ 466 SlimLine™ 466
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A
VoltageRating-AC 63 V 63 V 63 V 63 V 63 V
VoltageRating-DC 63 V 63 V 63 V 63 V 63 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.1103 0.1103 0.1103 0.1103 0.1103
OperatingTemperature CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL
Color -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C -55°C ~ 90°C