Littelfuse Inc. 0453.062MR
Número de parte
0453.062MR
Fabricante
Littelfuse Inc.
Categoría:
Sicherungen
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.0453.062MR.pdf
Descripción
FUSE BRD MNT 62MA 125VAC/VDC SMD
Product details
1. How to order 0453.062MR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 0453.062MR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0453.062MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0453.062MR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0453.062MR pin diagram, 0453.062MR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Series NANO²® 453 NANO²® 453 NANO²® 453 NANO²® 453 NANO²® 453
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 62 mA 62 mA 62 mA 62 mA 62 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.00019 0.00019 0.00019 0.00019 0.00019
OperatingTemperature CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C