Littelfuse Inc. 0154.750DR
Número de parte
0154.750DR
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.0154.750DR.pdf
Descripción
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 0154.750DR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 0154.750DR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0154.750DR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0154.750DR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0154.750DR pin diagram, 0154.750DR datasheet?
CurrentRating(Amps) 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.185 0.185 0.185 0.185 0.185
OperatingTemperature UL UL UL UL UL
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C