Littelfuse Inc. 0154.250DR
Número de parte
0154.250DR
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.0154.250DR.pdf
Descripción
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC
Product details
1. How to order 0154.250DR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 0154.250DR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0154.250DR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0154.250DR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 0154.250DR pin diagram, 0154.250DR datasheet?
CurrentRating(Amps) 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.0158 0.0158 0.0158 0.0158 0.0158
OperatingTemperature UL UL UL UL UL
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C